Pomoc dla rodzinnego domu dziecka

Witam Państwa,

Niebawem nadejdą tak wyczekiwane przez wszystkie dzieci Święta Bożego Narodzenia. To wspaniały czas, by spędzić chwile z bliskimi, na chwilę oderwać się od pędu codziennego życia i być może pomyśleć o tych, którym nie dane będzie cieszyć się Gwiazdką w rodzinnym gronie przy suto zasłanym stole i choince obwarowanej prezentami.Sir Robert Baden-Powell uczył nas, żebyśmy starali się zmieniać rzeczywistość na lepszą, zostawiać świat takim, jakim chcielibyśmy go zastać. Co prawda nie da się pomóc wszystkim, ale swoimi działaniami i postawą, można sprawić, że chociaż dla nielicznych zmieni się bardzo dużo.
Wspólnie z szczepem 307 wdhiz, zdecydowaliśmy, że w te Święta postaramy się obdarować wychowanków rodzinnego domu dziecka w Warszawie skromnymi upominkami, na które w innym wypadku nie mogliby sobie pozwolić. Nie jest to może heroiczna walka z głodem w Afryce lub w obronie Puszczy Amazońskiej przed masową wycinką, ale uważamy, że należy  pomagać przede wszystkim lokalnie, że przed podjęciem się próby ratowania świata, należy rozejrzeć się dookoła i sprawdzić, czy na pewno wszystko wokół nas jest już takie, jakie powinno być.A kto wie? Może swoim działaniem natchniemy innych, którzy mają narzędzia do pomagania na znacznie większą skalę?

Niech symboliczne miejsce dla niespodziewanego gościa podczas Wigilii nie będzie jedyną formą solidarności z potrzebującymi. Rodzinne domy dziecka są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych przytułków i, chociaż działają prężnie, przyda im się nasze wsparcie. Pokażmy, że warto pomagać. Dajmy, jako harcerze i ludzie ściśle z harcerstwem związani, dobry przykład i pokażmy uboższym dzieciom, że jesteśmy z nimi.

Każda złotówka się liczy, rozumiemy także, że okres Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z licznymi wydatkami, dlatego nie prosimy o wiele. Kierujemy do Państwa prośbę o wspomożenie nas chociaż kilkoma złotymi, będziemy bardzo wdzięczni za każdą, nawet najskromniejszą darowiznę.

Wpłaty prosimy przesyłać do 19 grudnia na rachunek: 96 1050 1025 1000 0091 4225 4375
W tytule: DOM DZIECKA i imię i nazwisko, żebyśmy wiedzieli, komu potem dziękować 🙂

Po zakończeniu i podsumowaniu akcji, poinformujemy Państwa, co udało nam się wspólnymi siłami zrobić, mamy nadzieję, że dzięki nam wszystkim, nie tylko nasze zuchy i nasi harcerze będą mieli powód do radości w te Święta.

Czuwaj!

dh Wojciech Skrzypek

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s