Mundur- jak go nosić? Kto może?

Część zuchów na zbiórki przychodzi w mundurach, część w jego częściach, część bez. Jak powinno być, i jak powinien się ubierać nowy zuch? W tym poście postaram się to wytłumaczyć.

Po dołączeniu do Gromady zuch nie potrzebuje żadnego konkretnego stroju. Ważne jest, aby miał ze sobą kapcie (buty, nie klapki) i zostawiał buty razem z kurtką w szatni (w podziemiach szkoły, boks nr 05). Oprócz tego zalecany jest strój wygodny, ponieważ duża część zbiórki to zajęcia i zabawy ruchowe.

Po pewnym czasie aktywnego uczestniczenia w zbiórkach zuch zostaje oficjalnie przyjęty do Gromady, czyli dostaje pierścień do chusty. (Taki pierścień w ostatni piątek otrzymało kilkanaście osób, gratulujemy!). Oznacza to, że zuch ten zyskuje prawo do noszenia munduru. Szczegółowe informacje o regulaminie i adresy składnic dostępne są w zakładce Mundur. (Na początek wystarczy bluza mundurowa wraz z chustą i potrzebnymi naszywkami oraz pas zuchowy).

Od momentu zakupu munduru, zuch powinien przychodzić na zbiórki w pełnym umundurowaniu. Ważne jest aby do munduru zakładać ciemne spodnie (ciemne jeansy, czarne, zielone, brązowe, bojówki itp.Dresowe spodnie się nie nadają) z włożonym pasem, a dziewczynki do spodenek lub spódnicy czarne rajstopy lub legginsy (bez wzorków). Kiedy dziewczynki nie mają jeszcze kupionych spodenek lub spódnicy, powinny nosić długie spodnie, a nie dowolną spódnicę.

Kiedy zuchy w piątki są w szkole od rana i są odbierane przez nas ze świetlicy w szkole 339, mogą od rana być w mundurze, o ile go szanują i nauczyciele wyrażają na to zgodę.

Na zbiórkach będziemy pokazywać zuchom jak poprawnie nosić mundur, prosimy też, aby uczulić je, że jest to bardzo ważne. Zachęcam do zadawania pytań w przypadku wątpliwości. W najbliższych dniach pojawi się lista używanych elementów munduru, które można od nas odkupić.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s